Kim Camdan Bir Şatoda Yaşamak İstemez Ki?!

By nidal - 18:58

 Bu kitaba olan bütün düşüncelerim ne kadar yanlışmış arkadaşlar yav! Önyargı kötü bir şeymiş demek ki bu hayatta bunu öğrendim bu kitap sayesinde. 
 Kitabı öncesinde 'ergen' tarzda sanmıştım. Ergen tarz dediğim şuanda 20 yaşındayım ve öncesinde severek okuduğum LUX Serisine dönüp baktığımda orada ki hikaye falan bana ergen geliyor fakat Cam Şato meğersem öyle değilmiş. Evet burada da aşk var. Hem de aşk üçgeni var ama karakterler olsun, hikaye olsun diğer ( Lux serisi tarzı) kitaplara göre daha genç yetişkin bir konu var.


Şüpheniz olmadan başlayabileceğiniz bir seri Cam Şato Serisi. Cam Şato Serisinin Türkiye'de 4, yurtdışında 6 kitabı çıkmış durumda. Bu altı kitabın ilki 0.5 olarak geçiyor yani anlayacağınız ana hikayenin de öncesine dayanıyor. İlk defa bir serinin ilk kitabını bu kadar hızlı okudum çünkü karakterler beni benden aldı.

 Az önce bahsettiğim ergen seri kitaplarında her zaman ana karakterin ağzından anlatılır ve hep kadın/kız karakter aşka düşkün ve azıcık saftirik olur fakat Cam Şato'da beklediğimin tam tersine iki aşık erkeğimiz ve ilahi bakış açısıyla yazılmış bir hikayemiz var. Benim için ilahi bakış açısı ile yazılan kitaplar hele ki Cam Şato gibi fantastik-macera- aşk içerikli kitaplar okuyucunun hikayede ki kahramanlarla olan bağını daha da kuvvetlendiriyor, bir diğer yandan kahramanların duygu ve düşüncelerini açık bir şekilde görmüş oluyoruz.


 Betimlemelerde yeterince iyi ve akılda kalıcıydı. Birçok kitap yazarı betimleme yapacağım derken suyunu çıkarabiliyor ama Cam Şato'da her şey yeteri kadardı. Hikayenin süreci, kurgusu gerçekten heyecanlı ve akıcıydı fakat canımı sıkan tek bir şey vardı o da kitabın sonu. Bitişinden bahsetmiyorum, kitabın sonu çok hızlı yazılmış gibi geldi bana. Her şey üst üste gelip, oldu bittiye getirilmiş gibiydi. Bir diğer beklentimin altına giren şey ise Celeane'nın daha vurdulu kırgılı bir kız olmamasıydı. Kızım sen bir suikastçısın evet, tamam güzelsin de ama bir ağır baba tavırlarında olsaydı keşke. Ama tabii ki sonu heyecanlı bitmedi denemez hatta tahminimce ikinc
i kitabı olan Karanlık Taç ayrı bir çıkmaza götürecek bizi. Kitabı bitirir bitirmez attım kendimi D&R'a ve kaptım Karanlık Taç'ı (Bundan öncesinde 7 kitapçı gezdim bu ikinci kitap için =) )

 Bazıları 496 sayfayı ilk kitap için fazla görse de bana kısa geldi biraz 💬 Eminim ki hızlı okumamdandır 😂 Bu aralar sizi heyecana sürükleyecek ve eğlendirecek hafifte biraz aşk istiyorsanız Celeane'nın hikayesine başlamalısınız!

Arkada Kapak Yazısı;
Celaena ömür boyu hapse mahkûm edilmişti. Oysa o, eğitimli bir suikastçıydı, benzerlerinin en iyisiydi ama bir hata yapmış ve yakalanmıştı. Genç yüzbaşı Westfall ona bir teklifle geldi. Celaena, kraliyetin en yetenekli savaşçıları ve suikastçılarıyla katılacağı ölümüne bir yarışmada veliaht Prens Dorian’ı temsil edecek. Yarışmayı kazanırsa kralı korumaya ve sonrasında özgür bırakılmaya hak kazanacak. Ama önce bir biri ardına ortaya çıkan cinayetlerin katilini bulmalı ve hayal bile edemeyeceği bir geleceğe hazırlanmalı.

Cam Şato Serisi Kitap Sıralaması;
  🔺 Assassin's Blade #0.1-0.5 (Daha çevrilmedi)
  🔺Cam Şato #1
  🔺Karanlık Taç #2
  🔺Ateşin Varisi #3
  🔺Gölgeler Kraliçesi #4
  🔺Empire of Storms #5 (Daha çevrilmedi)
  🔺Tower of Dawn #6 (Daha çevrilmedi)


  • Share:

Bunlarada Bir Bakın

0 yorum