24 Oca 2018

Ufak Tefek Çıldırışlar Dercesine! | Ufak Tefek Cinayetler 13. Bölüm

 Dizinin hemen ardından bu yazıya nasıl başlayacağımı nasıl bitireceğimi hiç bilemedim. Ve bir yerden başlayarak yazacağız işte çünkü bu bölüm F E L A K E T idi!!!!!! Hadi başlıyorum!1. Tunç Hoca - Taylan - Pelin Kaosu
  Ben öldüm bittim izlerken hele ki Taylan'ın çıldırışı harikaydı be! Merve'De çok iyi ve pis şekilde doldurdu Tunç Hocayı, iyi gazladı. Merve'nin Taylan'a uydurduğu yalanı duyunca "Aha! Tunç'un da işine son verecekler, Edip'e yaptıkları gibi" dedim ama neyse ki 'şans eseri' başka bir yere ataması çıktı. Pelin'de ne aptal! Birden baş gösterip 'hodrimeydan' diyor sonrasında da evi veriyor. Ve bir diğer sahnede beni benden aldı; Topuklu ayakkabı ile telefon kırma! Harika :)2. Merve vs. Arzu
 'Sarmaşık içerisinde birisi sinsilik içerisinde ise elbette Merve Aksak'ın daha büyük bir sinsiliği vardır' mottosuyla  başlıyorum bu başlığa. Arzu'nun tam önü açık demişken bizim Aksak Hanım karşısına çıktı, Merve'nin de ne işine ise. Oh olsun! Serhan'ı daha da sinirlendirdi. Arzu'nun bu butik şirket fikri çok iyiydi ve ben yükselir diye beklerden düşündüğüm gibi olmadı maalesef, keşke de olsaydı.

3. Mehmet geri dönerse, dönektir be abi!
   Mehmet beyciğimizde bu bölümde tamamıyla pişmanlığını belli etti diyebilirim. Bir an aklıma geri dönme fikri kondu?!!! Bu saçma olur ve Mehmet demişken pilates topunu bu bölüm sadece ufak sahnelik gördük :-) Ve o öpüşme sahnesinde iyi postayı koydu Arzu, tebrik ediyorum! Umarım da böyle devam eder... diyecektim ki aklıma film izleme sahnesi geldi bir an!!! O oda da beklentili bir şekilde kitap okuyor gibi yapmak nedir Arzucuğum :-) Aslında ben yakıştırıyordum Arzu ile Enver Beyciğimiziiiii! 4. Oya'nın 'ATARA ATAR, GİDERE GİDER' Konuşması

 O mutfak sahnesinde eminim ki hepiniz benim kadar gerilmişsinizdir! Tam Pelin herkesi çağırdı ve sonrasında Merve bir an damladı oraya. Orada ki takınan tavırları anlamadım. Bu sahneyi izlerken kanım hepten çekildi diyebilirim. Merve'nin deyimi ile 'Oyacık' tüm doğruları yüzlerine vurdu fakat hiçbiri -Merve hariç- bir gık bile çıkarmadılar. Kızımmmm konuşsanıza! En çok da aralarında Arzu üzdü beni, konuş abi konuuşş! Sonra da Merve'nin 'Ben bitti demeden bitmez' havaları Oya'nın verdiği tepki ile beni baştan aşağıya bitirdi. 5. Oya + Sera + SERHAAAAAAANNN!

 Serhan Aksak gibi bir adama verilecek bir cevap mıydı be Oya! Tamam aşıksın ama neden korkuyorsun, korkma sal kendini!!! :-) Sahne o kadar heyecanlıydı ki anlatamam yaaa! Gerçekten birbirlerine tam olarak açıldıkları bölüm bu bölüm ve bu sahneydi. Sevmediğim tek şey bir yakınlaşıp bir uzaklaşmaları bakalım bir sonra ki bölümlerde neler olacak (BUNU YAZARKEN AKLIM DA HALA HAFTAYA Kİ BÖLÜMÜ NASIL BEKLEYECEĞİMİN SORU İŞARETLERİ VAR!) 

6. SON SAHNE! 

 Ve bu sahne tamamen (ciddi anlamda) çıldırmama sebep oldu. Bir hiddetle Edip ile Sarmaşık'ı dinamitlemek harika bir fikir olsa da böyle bir sonu aklım almadı! Futureback diyebileceğimiz sahneleri görünce yerimde zıpladım la! Ve sayıklanmaya başladım 'BÖYLE BİTMESİN, 1 HAFTA BEKLEYEMEM!' diye.. :-( Şuanda acilen haftaya salı olması gerekiyorr! Bu sefer umuyorum ki Oya artık gerçek anlamda '96' olayını o akşam yemeğinde tamamen anlatacak! 

 Dizide yaşanan çoğu sahneyi elbet geçirmedim ama çok önemli olan varsa ya da sizi etkileyen sahneleri yazarsanız tartışabiliriz :-) Çok heyecanlıyım haftaya ki bölüm için! 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder